פרחים וחתונות – סיפור אהבה

את מתלבטת אילו פרחים יהיו הכי מושלמים לחתונה שלך? ובכן, בין אם מדובר בזר הכלה, בפרחים שיקשטו את האולם, או בפרחים שיקשטו את המכונית ויהפכו אותה לכרכרה המהודרת של סינדרלה – חשוב שתדעי כי הבחירה בפרחי החתונה לא תמיד קשורה לאסתטיקה. היום, יותר ויותר כלות בוחרות בפרחים לחתונה שלהן, על פי המשמעות של הפרחים עצמם.

בימים אלה, את בטח שקועה כולך בבחירות הנכונות שיסתיימו בחתונה הכי נהדרת בעולם. כבר בחרת את המקום, את הקייטרינג, את המוזיקה, את הצלם, כמובן את בגדי הכלולות, ועכשיו את עסוקה בפרחים. נהדר! אבל אל תשכחי לבחור גם מתנה לאורחים בחתונה שלך.

תודה שבאתם לשמוח בשמחתי

רגע לפני שניגע בפרחים, נקדיש תשומת לב לאותה מתנה לאורחים. אחרי הכול שלחת לכולם הזמנות לחתונה, והם יבואו בשמחה להשתתף בשמחתכם, מגיעה להם תודה!

תודה יכולה להיאמר גם בעזרת מזכרות לאירועים. מדובר בפריטים נחמדים במחירים סבירים, כמו מגנט למזכרת, קופסת שוקולדים מעוצבת או עציץ נחמד. פריטים שכאלה אפשר להפוך למתנות ממותגות, ולהדפיס עליהן את שם החתן והכלה, כך שהמתנה תשמש כמזכרת חביבה מהחתונה שלכם.

הטרנד העכשווי של מתנות לאורחים או למשתתפים בכנסים עסקיים, כל כך נפוץ, עד כי ברגע שאנחנו מקבלים הזמנות לאירועים אנחנו מנסים לדמיין איזו מתנה נקבל הפעם. אז אל תאכזבי את יקירייך, הכיני להם מתנה שתשמח את ליבם.

שפת הפרחים – מתי זה התחיל?

המשמעות הסימבולית שהאדם העניק לפרחים התחילה כנראה אי שם בתקופה הוויקטוריאנית בה נוצרה ׳שפת הפרחים׳, כדרך רומנטית שבה השתמשו אוהבים כדי לבטא את עצמם ללא מילים. אם את רוצה להזרים קצת סמליות לפרחי החתונה שלך, הכנו לך מדריך לפרחי החתונה הפופולריים ביותר, ולמשמעויות של כל פרח. כך תוכלי לקבוע איזו משמעות מתאימה יותר לסיפור האהבה שלך.

פרחי ורדים

בשפת הפרחים, פרחי הוורדים מסמלים ׳אהבה ויופי׳. הוורד גם נחשב כסמל לאהבה ולתשוקה, בעיקר אם תבחרי בוורדים אדומים. הוורדים הם הפרחים הפופולריים ביותר לסידורי פרחים בחתונה.

בין אם את בוחרת בזר שכולו וורדים או בזר המשלב ורדים עם פרחים אחרים, אין ספק שבחירה בוורד היא הבחירה המתאימה, וגם האהובה על כלות רבות.

פרחי סטפנוטיס (Stephanotis)

פרח הסטפנוטיס הוא רב-פרחים, ונקרא גם יסמין מדגסקר. פרחי סטפנוטיס הם פרחים לבנים קטנים, המזכירים את פרחי היסמין, הם יפהפיים, אציליים ומעודנים מאוד, ומפיצים ניחוח בשום ונעים, שילווה את הכלה כשהיא פוסעת לכיוון החופה.

פרחים אלה נקראים גם ׳צעיף הכלה׳, ובשפת הפרחים, פרחי הסטפנוטיס מייצגים ׳הרמוניה בחיי הזוג׳. פרחים אלה מאוד פופולריים ומהווים בחירה מסורתית לכלות ולסידורי פרחים בחתונות. 

פרחי אדמוניות החורש

פרחי האדמוניות, כשהם במלוא פריחתם, דומים לוורדים, מה שהופך אותם לפרחי חתונות מבוקשים. בשפת הפרחים, יש הטוענים כי הפרח מייצג ׳רומנטיקה ושגשוג׳, וקיימת אמונה שהאדמוניות מביאות מזל טוב ונישואין מאושרים. אחרים מציינים שהאדמוניות מסמלות צניעות, חמלה, ואפילו בריאות טובה.

לא משנה איזו משמעות תתפוס את ליבך יותר, ההחלטה בידייך לבחור את גוון פרחי האדמוניות, כי פרחים אלה פורחים בגוונים של לבן, צהוב ואדום.

פרחי חבצלות הכלה (Calla Lilies)

פרחי חבצלות הכלה האלגנטיים מסמלים ׳יופי מפואר׳, והם אופנתיים במיוחד כשהם משמשים כזר לכלה. צבעם הלבן של פרחי החבצלות מעניק להם גם משמעות של טוהר ובתוליות.

פרחי הורטנזיה

ראשו הראוותני והגדול של פרח ההורטנזיה, הוא פשוט מושלם לחתונות. הוא מוסיף גם נופך של וינטג׳יות לזר הכלה ולסידורי הפרחים בחתונה. המשמעות של ההורטנזיה היא ׳הבנה׳, וזו בחירה טובה לזוגות שמתחילים פרק חדש בחייהם.

שושנת העמקים (Lilly of the Valley)

פרחי שושנה העמקים, הם אותם פרחים לבנים ורודים, דמויי פעמונים תלויים, המשמשים לסידורי פרחים עדינים. בשפת הפרחים, שושנת העמקים מסמלת ׳אושר׳, והיא נחשבת לאחד מסוגי הפרחים המסורתיים ביותר, מבין פרחי החתונה. כלות מלכותיות ודוכסיות נטו לבחור בפרחים אלה בשל האלגנטיות הנצחית שהם מפגינים.

פרזיה (Freesias) – אירוס

פרחי הפרזיות הם סוג של אירוסים והם מסמלים ׳תמימות ואמון׳. כלות רבות בוחרות בפרחים אלה כזרי כלה, וכסידורי פרחים לחתונה שלהן. פרחים אלה זמינים כמעט כל ימות השנה, והם זמינים במגוון צבעים שיוכלו להתאים לקישוט כל חתונה.